Timothée Chalamet új korszaka: forog a Marty Supreme

Elek Lenke Elek Lenke | 2024.10.21 | Film | Olvasási idő: 5 perc
Timothée Chalamet új korszaka: forog a Marty Supreme

Végre felnőtt, férfi lett, elcsúfították – ilyen megjegyzéseket olvasni a közösségi médiában Hollywood szívtipró kedvencéről, Timothée Chalamet-ről.

Már Bob Dylanként is annyira elmaszkírozták, hogy alig lehetett felismerni. Olyan hírek is szárnyra kaptak, hogy nehezen viselte ezúttal a rajongók állandó jelenlétét, pedig általában kedves velük, már csak a pr kedvéért is. De lehet, hogy csak nagyon koncentrálni akart a szerepre, amelytől sokak szerint Oscart remél.

Bob Dylan után pingpong bajnokot alakít

A rajongók egy része már akkor elfordult a sztártól, amikor Kylie Jennerrel kezdett el járni, hiszen a kétgyermekes, milliárdos, elvált, botrányhős anyuka nagyon nem illik az androgün, nőtlen sztár imázsához. De a szerelem, főleg, ha igazi, nem ezen múlik.

A Marty Supreme című film pedig még rátett egy lapáttal a csalódáshalmazra. Bajusz, ami rémesen áll neki, hátrafelé fésült haj, szolid oldalválasztékkal, a méreténél két számmal nagyobb öltöny, nyakkendő, klasszikus férfi kabát, szemüveg. Hol van ez a Szólíts a neveden kisfiús Elio Perlmanjától vagy A csodálatos fiú fürtös-bodros hajú szerepétől?

De ki is volt Marty Reisman? Röviden, egy megrögzött fogadásmániás figura, akiből már gyerekkorában pingpongbajnok lett. A filmben az ő életútja tárul elénk. Marty „Supreme” rekordot állított be azzal, hogy 67 évesen ő lett a legidősebb, aki országos versenyt nyert a sportágban.

Ez még úgynevezett hardbat asztalitenisz-bajnokságnak számított, mert az ötvenes évek előtt még nem voltak szivacsbetétek a játékeszközön. Reismant a sportágban az asztalitenisz varázslójaként ismerték, bravúros, villámgyors ütéseivel még a Harlem Globetrotters amerikai kosárlabda-show együttes előtt is fellépett. Az eredeti Martyhoz tényleg hasonlítani fog a kiszivárgott forgatási fotók alapján a színész, elnézve a 2012-ben elhunyt bajnok képét. Ez persze elsősorban a profi sminkes és stylist stábnak köszönhető, no meg, nem utolsósorban, Chalamet nagyon vékony alakjának.

A soványsága miatt Tűnek becézett Martin Reisman a Lower East Side és Manhattan környékén született és élt, akárcsak Chalamet, jóllehet, ő inkább az Upper East Side-ot mondhatja közelebbi otthonának. Reisman egy taxisofőr fiaként született Manhattanben és ott is nőtt fel. Már 9 évesen magával ragadta az asztalitenisz világa, 13 évesen pedig megszerezte a junior bajnoki címet. Tizenegy évesen kezdett el fogadásokat kötni, egyre komolyabb tétekben, a nemzetközi versenyeken pedig még nagyobb pénzösszegek ütötték a markát. Bár Reisman nagyon okos volt, de függősége miatt háromszor is elvesztette teljes vagyonát, több millió dollárt. 1958-ban és 1960-ban ő lett az Egyesült Államok férfi asztalitenisz bajnoka. Élete során 22 fontos bajnokságot nyert, köztük két US Opent és egy British Opent. 82 éves korában hunyt el.

Miért kell csókolózni Gwyneth Paltrow-val?

Sokan persze nem is annyira a pingpong tudására kíváncsiak majd, meg arra, hogy ki lesz a dublőre, hanem arra, hogyan és miért csókolózik az immár ötödik éve visszavonult Gwyneth Paltrow-val, aki nemcsak korban nem illik hozzá, de sehogy se. Ez azonban a film sikerét aligha fogja befolyásolni. Josh Safdie, a rendező filmötletébe Chalamet annyira beleszeretett, hogy nemcsak a főszereplője, hanem egyben társproducere is az alkotásnak.

Ugyanakkor a stáb sajtósa azt hangsúlyozta minden lapnak, hogy nem életrajzi filmről van szó, ami meglepő, hiszen minden eszközzel próbálják átalakítani, hogy hasonlítson Marty Reismanra.

Timothée Chalamet, bár még harminc éves sincs, nagyon okos és tapasztalt színész, nemcsak mert több nyelven beszél, hanem mert egész családja a showbizniszben nőtt fel, édesapja pedig a Le Monde párizsi tudósítója volt, az UNICEF francia elnöke.

A színész ugyancsak megválogatja, kinek nyilatkozik, milyen eseményeken vagy televíziós műsorkban vesz részt. Tudatosan építi a karrierjét, bár okozott némi csalódást a második Luca Guadagnino filmmel, – amit bizonyára azért vállalt el, mert a Szólíts a neveden című filmmel neki köszönhette világhírnevét és Oscar-jelölését – de aztán a Dűne sorozat révén már producerként is kipróbálhatta magát. A Marty Supreme – bizonyára más címmel – nyilvánvalóan csak jövőre fog a magyar mozikba bekerülni, míg a Bob Dylan-féle alkotást már karácsony előtt itthon is láthatjuk.

Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként az újdonságokról!