Két szerelmes mesterséges intelligencia Kristen Stewart új filmjének főszereplője
Andy és Sam Zuchero házaspár debütáló játékfilmjükben egy különleges, évmilliárdokon átívelő szerelmi történetet mesélnek el Kristen Stewart és a Beefből megismert Steven Yeun főszereplésével. A 92 perces Love Me január 31-én kerül a mozikba, épp időben egy rendhagyó Valentin-napi randihoz.
Az Andy és Sam Zuchero filmes házaspár által írt és rendezett Love Me főszereplői Kristen Stewart és Steven Yeun, akik két mesterséges intelligencia személyiséget testesítenek meg: Stewart egy bóján, míg Yeon egy műholdon „él”, és nemcsak önálló értelemmel rendelkeznek, de érzelmi intelligenciával is, aminek köszönhetően egymásba szeretnek, miután az emberiség kipusztulását követően csak ők maradnak a bolygón. A korszerűsített Wall-E történetet a 2024-es Sundance Filmfesztiválon mutatták be, és az animáció különböző formáit ötvözi az élőszereplős filmkészítéssel, hogy optimista képet fessen arról, mit hozhat a mesterséges intelligencia jövője.
A Sundance fesztiválon a két filmkészítő az IndieWire kérdésére elmondta, hogy a projektben lehetőséget láttak arra, hogy a mesterséges intelligenciát olyan technológiaként mutassák be, amely nem felváltja az emberiséget, hanem felerősíti.
„Ez végső soron nem a mesterséges intelligenciáról szól. Hanem arról, ahogy mi a mesterséges intelligencia lencséjén keresztül nézzük a dolgokat” – mondta Andy Zuchero. „Ez lehetőséget adott nekünk, művészeknek, hogy megnézzük, kik vagyunk most, minden olyan teher nélkül, amit általában magunkkal hozunk. Ártatlan szemmel nézzük az internetet és az emberiséget. Nyilvánvalóan egyetértünk abban, hogy szükség van védőkorlátokra, ugyanakkor nagy reményeket fűzünk a technológia e következő fejezetéhez.”
Sam Zuchero hozzátette, hogy az MI-nak a szórakoztatóiparban rejlő potenciális zavaró hatásáról szóló diskurzusok gyakran figyelmen kívül hagyják azt a tényt, hogy a technológia rendkívül hasznos lehet az emberi társadalom más területein is.
„Betegségeket gyógyít, segít a hatékonyságban… olyan embereken is segít, akik elveszítették szeretteiket” – mondta. „A szórakoztatóiparban gyakran úgy tekintünk a mesterséges intelligenciára, mint egy Másikra, valami olyasmire, ami meg fog minket gyilkolni. Pedig lehetne egy olyan dolog is, amin keresztül önmagunkat is megnézhetnénk, mintha egy tükör lenne. Ahogyan mi bánunk a mesterséges intelligenciával, úgy bánunk másokkal is. Ha azt akarjuk, hogy ez a dolog, amit létrehoztunk, a hasznunkra váljon, akkor pozitívan kell rá tekintenünk, és kedvesen kell bánnunk vele.”
Az előzetes alapján nem sok derül ki magáról a történetről, de betekintést nyújt a film különleges elbeszélési stílusába.