Az Australian Openen is borította a papírformát a 16 éves tehetség

Igényesnő.hu Igényesnő.hu | 2024.01.17 | Sport | Olvasási idő: 1 perc

A 16 éves Mirra Andrejeva tavaly Wimbledonban robbant be a köztudatba és az idei Australian Openen is borította a papírformát: a torna minden bizonnyal egyik legnagyobb meglepetését hozta, amikor legyőzte a háromszoros Grand Slam-döntős Onsz Dzsaburt.

A női egyes második fordulóját magyar idő szerint szerda hajnalban játszották, az orosz Mirra Andrejeva pedig egyértelműen dominált a világranglistán hatodik helyen álló háromszoros Grand Slam-döntős tunéziai, Onsz Dzsabur ellen. Andrejeva csupán két játékot engedett ellenfelének,  54 perc alatt 6:0, 6:2-re győzte le.

Az orosz tehetség szinte esélyt sem adott Dzsaburnak a győzelemre.

Az első szettet 6:0-ra hozta, majd a második játszmában is 6:2-re diadalmaskodott. Andrejeva magabiztosan hozta az első meccslabdáját, a találkozó pedig mindössze 54 percig tartott.